Wolumetria twarzy to zabieg inaczej nazywany liftingiem bez skalpela. Przeprowadza się go w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Wykonywany jest przez lekarza, który specjalizuje się w modelowaniu twarzy. Celem zabiegu jest poprawienie gęstości skóry oraz przywrócenie twarzy właściwego owalu. W ostatnich latach za pomocą wolumetrii dokonuje się też korekty ust, nosa czy kości policzkowych.
Odmładzanie za pomocą wolumetrii twarzy
Głównym celem wolumetrii jest modelowanie i konturowanie twarzy. Stosowana jest ona, aby odbudować objętość skóry oraz uzupełnić ubytki tkanki podskórnej. To chętnie używane rozwiązanie do wypełniania zmarszczek oraz bruzd. Dlaczego wolumetria Warszawa cieszy się tak dużym powodzeniem? Już po ukończeniu 25 roku życia w organizmie rozpoczynają się procesy starzenia. Zmniejsza się poziom kolagenu oraz kwasu hialuronowego, które stanowią niejako stelaż skóry. Także ubytki w tkance łącznej i kostnej oraz mniejszy poziom tkanki tłuszczowej w tych partiach ciała przyczyniają się do tego zjawiska. Nic dziwnego, że wraz z upływem lat cera traci na gęstości, staje się wiotka oraz cienka – na samym początku zmiany te są widoczne w okolicach skroni i kości policzkowych. Właśnie w tych partiach twarzy najczęściej przeprowadza się zabieg wolumetrii twarzy. Do zabiegu tego wykorzystuje się zwłaszcza kwas hialuronowy – jego usieciowaną wersję, która jest lepszym wypełniaczem ze względu na swoją gęstość. Przebieg zabiegu w każdym przypadku dobierany jest indywidualnie do pacjenta, po przeprowadzeniu wnikliwej analizy. Lekarz bierze pod uwagę takie czynniki jak grubość skóry, obszar zabiegu, stan cery czy tempo zmiany wyglądu.
Wolumetria twarzy jako sposób na korekcję twarzy
Wolumetria nie służymy jedynie od odmładzania – to także sposób na korygowanie poszczególnych elementów twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Zamiast skalpela używa się preparatów takich jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa – nie są to jednak jedyne substancje używane podczas tego zabiegu. W tym celu można też wykorzystywać kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia. Wykorzystuje się je do zwiększenia objętości tkanek miękkich, na przykład, aby podnieść zapadnięte części policzków, żuchwy, skroni czy podbródka. Wiele pacjentów decyduje się na korekcję nosa, aby przybrał on kształt zgodny z oczekiwaniami – można wyrównać jego grzbiet, zlikwidować garb czy pozbyć się zmarszczek znajdujących się u nasady. Kwas hialuronowy niweluje też zagłębienia, zmienia kąt wierzchołka czy wygładza ostre kąty.