Archeolog – ile zarabia?

0
1553
archeolog

Praca archeologa jest nietypowym zajęciem, które nie jest w naszym kraju uznawany, za często wybierany. Do pracy na takim stanowisku potrzebne nam są studia magisterskie na kierunku archeologistycznym oraz wyrobione praktyki w kierunku badań jakie chcemy wykonywać. Co jeszcze musimy wiedzieć przed rozpoczęciem kariery archeologa? Ile taka osoba jest w stanie zarobić? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-archeolog/ 

Jak wygląda praca archeologa?

Jako archeolog nie spędzamy całych dni na wykopaliskach i pracy w terenie. Są to domysły, które wynikają jedynie z niewiedzy. To, że w filmie archeolog bada sarkofagi, nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Praca w dużej mierze będą to obowiązki, które będziemy spełniać za biurkiem. Do naszych zadań będzie należało również zabezpieczenie artefaktów.

Praca archeologa jest bardzo wymagająca pod każdym względem. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wymaga od nas z kreatywności oraz umiejętności podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych. Sporo archeologów decyduje się na zatrudnienie poza granicami, z powodu na uzyskanie tam znacznie wyższych zarobków za ten sam wymiar pracy, który odbywały w naszym kraju.

Ile jest w stanie zarobić archeolog w Polsce?

Archeolog w naszym kraju jest w stanie zarobić naprawdę dużo. Wszystko zależy jednak od tego, Na jakiej wykopaliskach pracuje, Jakie tytuły akademickiego posiada oraz jak duże doświadczenie posiada w zawodzie. Jak więc wyglądają zarobki archeologa w liczbach? Sporo z nas, odpowiedź dotyczącą zarobków archeologa może rozczarować, ponieważ w Polsce są one wycenione na jedynie 2513 zł. Brzmi to śmiesznie, tym bardziej że do podjęcia się takiego zawodu musimy ukończyć studia wyższe. Najwyższe zarobki, na jakie możemy liczyć na takim stanowisku wynoszą 3161 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, nie jest to praca, która zachęca do podjęcia się jej.

Zobacz też: http://www.kochamdbam.pl/sie-dostac-sluzb-wieziennych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here