Skróty i skrótowce są coraz bardziej popularne wśród młodych osób podczas wymiany wiadomości tekstowych. Stają się one coraz krótsze, coraz częściej pisane w większości poprzez skróty, np. „c’r?”, „c’u cb?”, „f u?”, itp. Jest to stosunkowo dość przykra wiadomość. Młodzi ludzie bowiem coraz mniej piszą, coraz mniej czytają, jak również coraz mniej się ruszają. Zdecydowanie nie jest to pozytywna wiadomość. Nikt nie jest w stanie wpłynąć na całe grono młodych ludzi, niekiedy już nawet dorosłych.
Pamiętajmy, że to młode pokolenie kiedyś będzie przekazywać wiedzę oraz tradycje i tworzyć kulturę oraz społeczeństwo. Warto zatem zadbać o jego jak najlepszy rozwój i przekonanie do tego, aby więcej korzystać z form pełnych, używać i uczyć się trudniejszych słów z języka polskiego, mniej korzystać z zapożyczeń, potocyzmów oraz skrótów. Z pewnością rozwój języka i podtrzymywanie tradycji będzie miało pozytywny wpływ na kulturę.
Co to znaczy idc? Jest to skrót odnoszący się do zapożyczenia z języka angielskiego. Rozwinięcie brzmi „I don’t care”, co w przełożeniu na język polski oznacza tyle, co „nie obchodzi mnie to”. Młodzież korzysta z niego bardzo często. Innym skrótem jest, np. „idn – I do’n know” (nie wiem), „f u – for you (dla ciebie)” oraz wiele, wiele więcej. Korzystanie ze skrótów nie jest niczym złym, pod warunkiem, że nie robimy tego notorycznie i nagminnie. Powinniśmy się wysilić i pielęgnować język ojczysty, zamiast iść na skróty i korzystać z zapożyczeń wywodzących się z języków obcych.
Co to znaczy idc?
[Głosów:0 Średnia:0/5]